Мотокултиваторот е со економичен 4-тактен OHV бензински мотор со јачина од 7 - 7,5 - 8 кс. и е опремен со маслен филтер за полесно работење во услови на зголемена запрашеност.
Моторот на овој модел на мотокултиватор, кој Агриа Центар го увезува и продава е произведен по лиценца на мотор Honda GX-200 и е со заштита од ниско ниво на масло (што не дозволува моторот да работи без или со недоволна количина на масло). Исто така оваа заштита е корисна ако се работи на површини со наклон.
Мотокултиваторот има 2 брзини напред и една назад.
Овој модел е погоден за работа во пластеници, дворови, лозја, покрај блиски стебла, огради и други тесни места, бидејќи рачките се подесуваат во саканата положба.
Во основната цената добивате:
- Фреза со максимална широчина од 1 метар (се намалува),
- Плуг за браздење,
- Гумени тркала 4.00 х 8,
- Заштитни капаци,
- Регулатор за длабочина.
По желба на клиентите може да се купат и други дополнителни приклучни алатки за мотокултиватори.

Испорака до секое место во Македонија.
Мотокултиваторот се испорачува подговен за работа (наполнет со масло и гориво).

При испорака се врши запознавање со машината и обука за работа на самото место.

Повелете во АГРИА ЦЕНТАР Штип - Единствениот центар за мотокултиватори во Македонија!

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Мотокултиватор YT - 500

  • Шифра на производ: YT - 500
  • Достапност: На залиха

Поврзани производи

Даска за чистење Стандард STD 820 мм.

Даска за чистење Стандард STD 820 мм.

Приклучна даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површ..

Даска за чистење Стандард STD 980 mm.

Даска за чистење Стандард STD 980 mm.

Приклучна даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други повр..

Браздир - Р О-Мак

Браздир - Р О-Мак

Плуг за браздење со можност за регулирање на ширината во неколку позиции...

Компировадачка

Компировадачка

Плуг за вадење на компири..

Ротор - Загрлувач

Ротор - Загрлувач

Ротор - ЗагрлувачТип на фреза за заривање на окопни култури, за загрлување на лозја....Работна ширин..

Даска за чистење Комфорт 980 мм.

Даска за чистење Комфорт 980 мм.

Даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површини:Работн..

Даска за чистење Комфорт 820 мм.

Даска за чистење Комфорт 820 мм.

Даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површини:Работн..

Браздир - Р со адаптер

Браздир - Р со адаптер

Квалитетно изработен плуг за браздење - браздир со можност за регулирање во повеќе работни позиции.В..

Гумени тркала 4.00 х 8 / Gumeni trkala 4,00 x 8

Гумени тркала 4.00 х 8 / Gumeni trkala 4,00 x 8

Гумени тркала 4.00 х 8 / Gumeni trkala 4,00 x 8..

Ремен - каиш

Ремен - каиш

Универзални каиши, кои одговараат на повеќе модели на мотокултиватори...

Семеринг ø25 x ø41

Семеринг ø25 x ø41

Семеринг на излезна осовина на мотокултиватори.Димензија ø25 x ø41.Одговараат на повеќе модели на мо..

Семеринг ø25 x ø52

Семеринг ø25 x ø52

Семеринг на излезна осовина на мотокултиватори.Димензија ø25 x ø52.Одговараат на повеќе модели на мо..

Тагови: Motokultivtori mk, Benzinski motokultivator, Agria Centar