Технички карактеристики:


Брзини:
3 напред (2 работни + 1 за транспорт) + 2 назад
Максимална ширина на фрезање:
до 66 cm
Длабочина на фрезање:
до 30 cm
Стартирање:
Рачно
Блокажа на диференцијал

Тип на мотор:
FC 177 F
Зафатнина на моторот:
280 cm3
Вртежи во минута:
3600 rpm
Максимална моќност:
9,5 hp
4 - тактен мотор, OHV

Автоматска заштита од ниско ниво на масло

Гориво:
безоловен бензин, 95 октани
Резервоар за гориво:
6 l
Димензии на гумите:
4.00 х 10
Кормило што се регулира

Тежина:
86 kg + 40 kg
Произведено во ЕУ 


* Во комплет со:

- Карданска (влечна) фреза со максимална ширина од 66 cm.,

- Гумени тркала 4.00 х 10,


* Можност за приклучување на различни алатки:

- Летви за косење

- Приколки

- Даски за порамнување површини и чистење на снег

- Плуг - Обрќач

- Плугови за орање

- Плугови за браздење

- Плугови за вадење компири


Гаранција: 12 месеци

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Мотокултиватор Професионал 330 со фреза

  • Шифра на производ: Мотокултиватор Професионал 330
  • Достапност: Out Of Stock

Поврзани производи

Приколка GardenMAX

Приколка GardenMAX

- Модел: 7cb - 0.4- Димензии на приколка: 2650 х 1070 х 1100 mm.- Димензии на сандак: 1250 х 800 х 3..

Приколка КП - 350

Приколка КП - 350

Многу квалитетно изработена приколка со препорачана носивост од 350 килограми.Опремена е со квалитет..

Летва за косење Професионал 330

Летва за косење Професионал 330

Летва за косење Професионал 330..

Приколка GardenMax 700 кг.

Приколка GardenMax 700 кг.

- Димензии на сандак: 1700 х 1200 х 280 mm.- Препорачана носивост: 700 kg.- Посебна рачка за рачна к..

Приколка Gradina