Технички карактеристики:

Брзини:
2 (1 напред + 1 назад)
Ширина на фрезање:
50 cm
Длабочина на фрезање:
до 33 cm
Стартирање:
Рачно
Тип на фреза:
Задна, со обратно вртење на ножевите
Тип на мотор:
170 F
Зафатнина на моторот:
212 cm3
Вртжи во минута:
3600 rpm
Максимална моќност:
7 hp
4 - тактен мотор, OHV

Гориво:
безоловен бензин, 95 октани
Евро стандард на моторот:
EURO 5
Резервоар за гориво:
3,2 l
Тежина нето/бруто:
71 kg / 86 kg

Гаранција: 24 месеци

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Мотокултиватор GardenMAX HT 51

  • Бренд: GardenMax
  • Шифра на производ: GardenMAX HT 51
  • Достапност: На залиха

Поврзани производи

Бензински мотокултиватор ВТБ 4811 V - Benzinski motokultivator VTB 4811 V

Бензински мотокултиватор ВТБ 4811 V - Benzinski motokultivator VTB 4811 V

- Брзини: 2 напред + 1 назад- Ширина на фрезање: 48 cm- Стартирање: Рачно- Мотор: Бензински- Тип на ..