• Мотофреза МФ 52 / Motofreza MF 52

- Брзини: 1 напред

- Ширина на фрезање: 25 cm

- Длабочина на фрезање: 20 cm

- Стартирање: Рачно

- Тип на мотор: 1E44F - 5

- Зафатнина на моторот: 52 cm3

- Вртежи во минута: 6500 rpm

- Максимална моќност: 1,65 kW (2,2 кс.)

- 2 тактен мотор, OHV

- Сооднос на мешавина: 25:1

- Автоматска заштита од ниско ниво на масло

- Тежина: 14 kg.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Мотофреза МФ 52 / Motofreza MF 52

  • Шифра на производ: MF 52
  • Достапност: На залиха