- Брзини: 1 напред + 1 назад

- Ширина на фрезање: се регулира од 30 до 90 cm

- Длабочина на фрезање: до 30 cm

- Стартирање: Рачно

- Шум: LpAcp = 72,19       LWA = 92,19

- Мотор: Бензински, 7 hp

- Тип на мотор: Sumec SFE - 200,

- Вртжи во минута: 3600 rpm

- 4 - тактен мотор, OHV

- Автоматска заштита од ниско ниво на масло

- Гориво: безоловен бензин, 95 октани

- Резервоар за гориво: 3,6 l

- Потрошувачка на гориво: 0,345 l./hp/ h

- Тежина нето/бруто: 50 kg /53 kg

- Произведено во ЕУ 

- Можност за приклучување на различни алатки:

* Плуг за браздење,

* Метални тркала 260 mm.

* Метални тркала 320 mm.

Гаранција: 24 месеци


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Мотофреза Forteco F 90 - R

  • Бренд: Forteco
  • Шифра на производ: Forteco F 90-R, 7 ks.
  • Достапност: На залиха

Поврзани производи

Мотофреза Honda FG 320

Мотофреза Honda FG 320

Мотофреза Хонда ФГ 320 е со бензински мотор од 5 кс.Има 1 брзина напред и 1 брзина назад (рикверц). ..

Метални тркала 260 mm.

Метални тркала 260 mm.

Дијаметар на тркалото: 260 mm. Форма на осовината: Округла Дијаметар за полуосовината: 25 mm. ..

Метални тркала 320 mm.

Метални тркала 320 mm.

Дијаметар на тркалото: 320 mm.Ширина на тркалото: 90 mm. Форма на осовината: Округла Дијаметар..

Ротор - Загрлувач

Ротор - Загрлувач

Ротор - ЗагрлувачТип на фреза за заривање на окопни култури, за загрлување на лозја....Работна ширин..

Рото - фреза Фортеко

Рото - фреза Фортеко

Рото - фреза..

Браздир Фортеко

Браздир Фортеко

Плуг за браздење..

Електрична мотофреза ВТБ 1400 Е / Elektrichna motofreza VTB 1400 E

Електрична мотофреза ВТБ 1400 Е / Elektrichna motofreza VTB 1400 E

ОписОценки (0) - Брзини: 1 напред- Електричен мотор- Моќност на моторот: 14..

Бензинска мотофреза ВТБ 375 Р - Benzinska motofreza VTB 375 R

Бензинска мотофреза ВТБ 375 Р - Benzinska motofreza VTB 375 R

- Брзини: 1 напред- Ширина на фрезање: 36 cm- Стартирање: Рачно- Мотор: Бензински- Тип на мотор: VGR..

Бензинска мотофреза ВТБ 4310 V - Benzinska motofreza VTB 4310 V

Бензинска мотофреза ВТБ 4310 V - Benzinska motofreza VTB 4310 V

- Брзини: 1 напред- Ширина на фрезање: 43 cm- Стартирање: Рачно- Мотор: Бензински- Тип на мотор: DH7..

Бензинска мотофреза ВТБ 8511 V - Benzinska motofreza VTB 8511 V

Бензинска мотофреза ВТБ 8511 V - Benzinska motofreza VTB 8511 V

- Брзини: 1 напред + 1 назад- Ширина на фрезање: 85 cm- Стартирање: Рачно- Мотор: Бензински- Тип на ..