- Брзини: 2 напред + 1 назад

- Ширина на фрезање: 48 cm

- Стартирање: Рачно

- Мотор: Бензински

- Тип на мотор: VGR 250 H

- Зафатнина на моторот: 212 cm3

- Вртежи во минута: 3600 rpm

- Максимална моќност: 4,1 kW (5,6 кс.)

- 4 тактен мотор, OHV

- Автоматска заштита од ниско ниво на масло

- Гориво: безоловен бензин, 95 октани

- Тежина: 70 kg.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Бензински мотокултиватор ВТБ 4811 V - Benzinski motokultivator VTB 4811 V

  • Бренд: Villager
  • Шифра на производ: VTB 4811 V
  • Достапност: На залиха

Поврзани производи

Мотокултиватор GardenMAX HT 51

Мотокултиватор GardenMAX HT 51

Мотокултиваторот има 1 брзина напред и 1 брзина назад (рикверц).Има 4-тактен OHV бензински мотор со ..

Електрична мотофреза ВТБ 1400 Е / Elektrichna motofreza VTB 1400 E

Електрична мотофреза ВТБ 1400 Е / Elektrichna motofreza VTB 1400 E

ОписОценки (0) - Брзини: 1 напред- Електричен мотор- Моќност на моторот: 14..

Бензинска мотофреза ВТБ 375 Р - Benzinska motofreza VTB 375 R

Бензинска мотофреза ВТБ 375 Р - Benzinska motofreza VTB 375 R

- Брзини: 1 напред- Ширина на фрезање: 36 cm- Стартирање: Рачно- Мотор: Бензински- Тип на мотор: VGR..

Бензинска мотофреза ВТБ 4310 V - Benzinska motofreza VTB 4310 V

Бензинска мотофреза ВТБ 4310 V - Benzinska motofreza VTB 4310 V

- Брзини: 1 напред- Ширина на фрезање: 43 cm- Стартирање: Рачно- Мотор: Бензински- Тип на мотор: DH7..

Бензинска мотофреза ВТБ 8511 V - Benzinska motofreza VTB 8511 V

Бензинска мотофреза ВТБ 8511 V - Benzinska motofreza VTB 8511 V

- Брзини: 1 напред + 1 назад- Ширина на фрезање: 85 cm- Стартирање: Рачно- Мотор: Бензински- Тип на ..

Бензински мотокултиватор ВТБ 842 Приме - Benzinski motokultivator VTB 842 PRIME

Бензински мотокултиватор ВТБ 842 Приме - Benzinski motokultivator VTB 842 PRIME

- Брзини: 2 напред, 1 назад- Ширина на фрезање: 90 cm (се намалува)- Стартирање: Рачно- Мотор: Бензи..

Тагови: Motokultivtori mk, Benzinski motokultivator, Agria Centar