Техничка спецификација:

Број на дискови:
2
Ширина на косење:
100 cm
Тежина:
27,5  kg
Производител:
WEIMA

Опис:

Косилката е наменета за мотокултиватор ВМ 900 М - 3, но има можност со доработка да се монтира и на други мотокултиватори како Honda F 400/420, Honda F 600/620 и други.


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Ротациона-дискова косилка ВМ 900 М - 3

  • Бренд: WEIMA
  • Шифра на производ: ВМ 900 М - 3
  • Достапност: На залиха

Поврзани производи

Мотокултиватор Weima WM 900 M - 3

Мотокултиватор Weima WM 900 M - 3

- Брзини: 3 напред + 1 назад- Максимална ширина на фрезање: до 120 cm- Длабочина на фрезање: до 30 c..