Мотокултиваторот WEIMA WM 1100 BE - 6 е со дизел мотор од 9 кс.
Стартирањето е рачно и со електричен старт. Овој модел има 6 брзини, 3 брзи и 3 бавни, што значи има добар распоред на сила и брзина за сите работни операции.
Основната цена се однесува на мотокултиваторот со гумени тркала 4.00 х 10 и фреза која се поставува на место на тркалата.
Максималната широчина на фрезата е 1,4 m. со можност за намалување.

Кон мотокултиваторот може да се приклучат повеќе алатки, како на карданскиот излез:
- Карданска, задна фреза,
- Летва за косење (линиска косачка),
- Ротациона косачка,
- Пумпа за вадење вода од 3",
така и на потеглицата:
- Плугови за орање,
- Плугови за брадење,
- Плугови за вадење компири
- Плуг - Обрќач,
- Влечен култиватор,
- Приколки,
- Даски за чистење и друго.

Гаранција за физички лица: 24 месеци.

Испорака до секое место во Македонија. Мотокултиваторот се испорачува подговен за работа (наполнет со масло и гориво).
При испорака се врши запознавање со машината и обука за работа на самото место.

Агриа Центар се наоѓа на околу 500 m. од градскиот стадион во Штип.
Повелете во АГРИА ЦЕНТАР Штип - Единствениот центар за мотокултиватори во Македонија!

Повеќе информации можете да добиете на телефон:
070 322 193,
077 755 119 и
032 391 183.

www.facebook.com/AgriaCentar

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Мотокултиватор Weima WM 1100 BE - 6

  • Бренд: WEIMA
  • Шифра на производ: WM 1100 BE - 6
  • Достапност: На залиха
  • 57,900MKD


Поврзани производи

Приколка GardenMAX

Приколка GardenMAX

- Модел: 7cb - 0.4- Димензии на приколка: 2650 х 1070 х 1100 mm.- Димензии на сандак: 1250 х 800 х 3..

25,000MKD

Плуг за орање О-Мак

Плуг за орање О-Мак

Плугот е со висока греда и може да се адаптира за повеќе модели на мотокултиватори...

1,500MKD

Влечен Култиватор
Даска за чистење Професионал PFL 980 мм.

Даска за чистење Професионал PFL 980 мм.

Даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површини:Работн..

11,500MKD

Даска за чистење Професионал PFL 1235 мм.

Даска за чистење Професионал PFL 1235 мм.

Даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површини:Работн..

13,500MKD

Даска за чистење Стандард STD 820 мм.

Даска за чистење Стандард STD 820 мм.

Приклучна даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површ..

5,500MKD

Даска за чистење Стандард STD 980 mm.

Даска за чистење Стандард STD 980 mm.

Приклучна даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други повр..

6,000MKD

Браздир - Р О-Мак

Браздир - Р О-Мак

Плуг за браздење со можност за регулирање на ширината во неколку позиции...

1,500MKD

Компировадачка

Компировадачка

Плуг за вадење на компири..

1,500MKD

Ротациона - дискова косилка ВМ 1000 / 1100

Ротациона - дискова косилка ВМ 1000 / 1100

Ротациона-дискова косилка за мотокултиватори Веима 1000 НА - 6 и Веима 1100 БЕ - 6..

18,900MKD

Приколка GardenMax 700 кг.

Приколка GardenMax 700 кг.

- Димензии на сандак: 1700 х 1200 х 280 mm.- Препорачана носивост: 700 kg.- Посебна рачка за рачна к..

29,900MKD

Даска за чистење Комфорт 980 мм.

Даска за чистење Комфорт 980 мм.

Даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површини:Работн..

8,700MKD

Даска за чистење Комфорт 820 мм.

Даска за чистење Комфорт 820 мм.

Даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површини:Работн..

7,600MKD

Браздир - Р со адаптер

Браздир - Р со адаптер

Квалитетно изработен плуг за браздење - браздир со можност за регулирање во повеќе работни позиции.В..

2,000MKD