• Pumpa za voda Aerobs WP20X  - 2" / Бензинска пумпа за вода Аеробс ВП 20Х - 2 цола

Вакуумска бензинска пумпа за вадење вода -  Aerobs WP20X
Влез / излез: 2 цола (50 mm.)
Длабочина на испумпување: 6m.
Вкупна височина на испумпување: 31 m.
Капацитет: 20 m3/h
Тип на мотор: Бензински - BS 210, 4-тактен
Јачина на моторот: 4.2 kW / 3600 rpm
Стартирање: рачно


Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Pumpa za voda Aerobs WP20X - 2" / Бензинска пумпа за вода Аеробс ВП 20Х - 2 цола

  • Бренд: Aerobs
  • Шифра на производ: WP20X
  • Достапност: На залиха