Мотокултиваторот има 1 брзина напред и 1 брзина назад (рикверц).
Има 4-тактен OHV бензински мотор со ЕУРО 5 - стандард.
Тип на мотор 170 F (212 cm3) со максимална моќност на моторот 7 кс. со автоматска заштита од ниско ниво на масло.Гориво:
безоловен бензин, 95 октани

Ширина на фрезање:
50 cm
Длабочина на фрезање:
до 33 cm
Стартирање:
Рачно
Тип на фреза:
Задна, со обратно вртење на ножевите
Вртжи во минута:

3600 rpm
Резервоар за гориво:
3,2 l
Тежина нето/бруто:
71 kg / 86 kg

Гаранција: 24 месеци

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Мотокултиватор GardenMAX HT 51

  • Бренд: GardenMax
  • Шифра на производ: GardenMAX HT 51
  • Достапност: На залиха

Поврзани производи

Бензински мотокултиватор ВТБ 4811 V - Benzinski motokultivator VTB 4811 V

Бензински мотокултиватор ВТБ 4811 V - Benzinski motokultivator VTB 4811 V

- Брзини: 2 напред + 1 назад- Ширина на фрезање: 48 cm- Стартирање: Рачно- Мотор: Бензински- Тип на ..

Тагови: Motokultivtori mk, Benzinski motokultivator, Agria Centar