- Брзини: 2 напред + 1 назад

- Ширина на фрезање: максимално 100 cm со можност за намалување

- Длабочина на фрезање: до 30 cm

- Стартирање: Рачно

- Мотор: Бензински

- Тип на мотор: 170

- Зафатнина на моторот:

- Вртежи во минута: 3600 rpm

- Максимална моќност на моторот: 7 кс.

- 4 тактен мотор, OHV

- Автоматска заштита од ниско ниво на масло

- Гориво: безоловен бензин, 95 октани

- Резервоар за гориво 3,6 l.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
    Лош           Добар

Мотокултиватор YT - 1000

  • Шифра на производ: YT - 1000
  • Достапност: На залиха

Поврзани производи

Даска за чистење Стандард STD 820 мм.

Даска за чистење Стандард STD 820 мм.

Приклучна даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површ..

Даска за чистење Стандард STD 980 mm.

Даска за чистење Стандард STD 980 mm.

Приклучна даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други повр..

Даска за чистење Комфорт 980 мм.

Даска за чистење Комфорт 980 мм.

Даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површини:Работн..

Даска за чистење Комфорт 820 мм.

Даска за чистење Комфорт 820 мм.

Даска за рамнење, чистење на површини, стопански дворови, фарми, штали, снег и други површини:Работн..

Гумени тркала 4.00 х 8 / Gumeni trkala 4,00 x 8

Гумени тркала 4.00 х 8 / Gumeni trkala 4,00 x 8

Гумени тркала 4.00 х 8 / Gumeni trkala 4,00 x 8..

Тагови: Motokultivtori mk, Benzinski motokultivator, Agria Centar